PŮJČOVNA RAFTŮ ČESKÝ KRUMLOV - VYŠŠÍ BROD - RAFTING ČESKÝ KRUMLOV

NOVÝ WEB RAFTY-VLTAVA.COM ZDE

Půjčovna raftů a lodí

Rafty Vltava Český Krumlov

Jednodenní výlety

Kompletní zajištění jednodenního sjezdu řeky Vltavy na vybraném raftu včetně veškerého příslušenství.

Více informací

Vícedenní výlety

Kompletní zajištění vícedenních výletů na raftech po řece Vltavě, včetně veškerého příslušenství.

Více informací

Rezervace online

Rezervaci lodě nebo raftu můžete provést jednoduše online přes náš rezervační formulář.

Rezervovat nyní

Ceník

Níže naleznete ceník a podrobné informace k jednodenním a vícedenním výletům. Rezervaci můžete uskutečnit během celého roku. Sjízdnost řeky je od otevíraní vltavy v průběhu dubna, až do zavírání Vltavy koncem října.

Jednodenní výlety

U všech vybraných výletů Vás vyzvedneme na předem dohodnutém místě, a dovezeme na místo vyplutí, které jste si vybrali z naší nabídky. V cíli cesty budete vyzvednuti a odvezeni zpět.

Ceník je rozpočítán na jednu osobu

V ceně je transport, pádlo, vesta, barel, atd

+420 608 081 730 / rafty@rafty-vltava.cz

Trasa Raft (2 osoby) Raft (3-4 osoby) Raft (5-6 osob) Čas hod
1. Český Krumlov (město, 2 km) 550,- 420,- 420,- 1
2. Vyšší Brod - Č. Krumlov (35 km) 850,- 670,- 590,- 8-10
3. Rožmberk - Č. Krumlov (27 km) 800,- 620,- 570,- 6-8
4. Pískárna - Č. Krumlov (15 km) 700,- 550,- 500,- 3-4
5. Větřní - Č. Krumlov (5 km) 650,- 520,- 490,- 1-2
6. Č. Krumlov - Zlatá Koruna (15 km) 700,- 550,- 500,- 3-4
7. Č. Krumlov - Boršov (35 km) 850,- 670,- 590,- 6-8
8. Větřní - Zlatá Koruna (20 km) 800,- 620,- 550,- 4-6
9. Český Krumlov - Kelt (20 km) 800,- 620,- 590,- 4-5

1. Český Krumlov (město, 2 km)
Jedná se o výlet na 30 minut, maximálně na jednu hodinu. Vyzvedneme Vás na hotelu / penzionu, nebo si auto necháte u nás v tábořišti, kde je i cíl Vaší plavby. My Vás vyvezme nad Český Krumlov, kde začíná Vaše plavba.

2. Vyšší Brod - Český Krumlov (35 km)
Jedná se o celodenní výlet na raftu nebo kanoi. Délka výletu je 35km a doba splavnoti je 8-10 hodin. Ráno Vás vyvezeme i s lodí do města Vyšší brod, kde bude vaše plavba začínat. Z Vyššího Brodu, po dvou hodinách plavby, připlujete do města Rožmberk. Je zde velice krasný historický zámek. Řeku Vltavu kopiruje cesta do Českého Krumlova. Po cestě je mnoho kempů a občerstvení kde se můžete osvežit. Plavba z Vyššího Brodu končí u pivovaru na konci Českého Krumlova, kde na vás budeme čekat. Poté Vás odvezeme zpět, nebo můžete jít sami. Do centra je to 5 minut chuze na náměstí.

3. Rožmberk - Český Krumlov
Délka výletu je 27 km a doba splavnosti je 6-8 hodin. V ranních hodinách Vás na předem stanoveném místě vyzvedneme a následně převezeme do města Rožmberk nad Vltavou, kde bude začínat plavba. Než se vydáte za dobrodružstvím, dozvíte se veškeré důležité informace. Na tomto úseku se rozprostírá celkem 7 jezů. První v řadě je Dolní mlýn. Z řeky můžete vidět Státní hrad Rožmberk, který pochází z ½ 13. století. Řeka Vltava se točí okolo celého hradu, proto můžete obdivovat jeho krásu ze všech stran. Po objetí hradu je na levém břehu k dispozici kemp s občerstvením. Po vyplutí z města řeka Vltava nabírá na svižnosti a Vy tak můžete pozorovat okolní krajinu. Přibližně po 13 km se po levé straně břehu nachází další občerstvovací zastávka U Vikinga, která nabízí domácí speciality. Nachází se zde také kemp Pískárny, a pro ty, kteří nevydrží bez připojení k internetu si přijdou na své – je zde k dispozici Wifi. Síla řeky se mírní až před papírnami ve Větřní, kde je v pořadí druhý jez Pečkovský mlýn. Zhruba po 1 km jízdy následuje třetí jez pojmenovaný Konopa. Další zastávku si můžete udělat v kempu Nové Spolí. Před vplutím do města Českého Krumlova se nacházejí dva jezy. Jako první je Na Rechlích, a následně na něj navazuje jez U Liry. Po vplutí do města Český Krumlov se otevírá nezapomenutelný pohled na celé historické centrum. Nachází se zde Státní zámek, který byl v roce 1992 zapsán na Seznam památek Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Za zmínku určité také stojí Římskokatolický kostel Sv. Víta, který je postaven ve stylu pozdní gotiky. Pod tímto kostelem se nachází jez Mrázkův mlýn. Poslední jez U jelení lávky se nachází přímo pod zámkem. Výlet končí v kempu Český Krumlov, který je po levé straně. Zde již budete očekáváni a odvezeni zpět.

4. Pískárna – Český Krumlov
Délka výletu činí 15 km a doba splavnosti je 3-4 hodiny. Předem Vás vyzvedneme na stanoveném místě a následně převezeme do Pískáren, kde bude začínat plavba. Také zde Vám budou sděleny důležité informace o cestě. Na tomto úseku se celkem nachází 6 jezů, jsou ve Větřní, Spolí, a zbylé 4 v Českém Krumlově. Při vyplutí na řeku na Vás čekají 3 zatáčky, které jsou velmi svižné. Řeka zpomaluje před papírnami ve Větřní, kde se nachází jez Pečkovský mlýn. Po sjetí tohoto jezu se přibližně po 1 km „líné vody“ nachází jez Konopa mezi vodáky také přezdívaný „jez U Papouščí skály“. Občerstvit se lze například ve vodáckém kempu Nové Spolí. Z kempu můžeme doporučit pěší vycházku za kulturními památkami Českého Krumlova. Pomyslnou vstupní branou do Českého Krumlova po řece je jez Na Rechlích. Následuje jez U Liry. Po zdolání těchto jezů se Vám otevírá pohled z jiné perspektivy na celé historické centrum. Nachází se zde Státní zámek, který byl v roce 1992 zapsán na Seznam památek Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Za zmínku určité také stojí Římskokatolický kostel Sv. Víta, který je postaven ve stylu pozdní gotiky. Pod tímto kostelem se nachází jez Mrázkův mlýn. Poslední z jezů U jelení lávky se nachází přímo pod zámkem. Zhruba po 1 km připlujete do kempu Český Krumlov, který je po levé straně. Zde již budete očekáváni a odvezeni zpět.

5. Větřní – Český Krumlov
Délka výletu je 5 km a doba splavnosti je 1-2 hodiny. Tato trasa je nejkratší a proto je vhodná pro rodiny s dětmi. Ve Vámi zvolených hodinách budete na stanoveném místě vyzvednuti a převezeni do města Větřní, kde bude začínat plavba po řece Vltavě. Než se vydáte za dobrodružstvím, dozvíte se veškeré důležité informace . Na tomto úseku se nachází 5 jezů. Podélně po levém břehu řeky Vltavy se ve městě Větřní nacházejí jedny z největších českých papíren, kde je také první jez, který nese název Pečkovský mlýn. Po sjetí tohoto jezu se přibližně po 1 km „líné vody“ nachází jez Konopa, mezi vodáky také přezdívaný „jez U Papouščí skály“. Občerstvit se lze například ve vodáckém kempu Nové Spolí. Z kempu je možné dojít pěšky za kulturními památkami Českého Krumlova. Pomyslnou vstupní branou do Českého Krumlova po řece je jez Na Rechlích. Následuje jez U Liry. Po zdolání jejich sjetí se Vám otevírá pohled z jiné perspektivy na celé historické centrum. Nachází se zde Státní zámek, který byl v roce 1992 zapsán na Seznam památek Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Za zmínku určité také stojí Římskokatolický kostel Sv. Víta, který je postaven ve stylu pozdní gotiky. Pod tímto kostelem se nachází jez Mrázkův mlýn. Poslední jez U jelení lávky se nachází přímo pod zámkem. Zhruba po 1 km dojedete do kempu Český Krumlov, který se nachází po levé straně Zde již budete očekáváni a odvezeni zpět.

6. Český Krumlov - Zlatá Koruna - TIP!
Délka výletu činí 15 km a doba splavnosti je 3-4 hodiny. V úseku Český Krumlov – Zlatá Koruna se nachází historické památky a krajina, která kopíruje řeku Vltavu. Ve Vámi zvolených hodinách budete na předem stanoveném místě vyzvednuti a následně převezeni do Českého Krumlova, kde bude začínat Vaše plavba po řece Vltavě. Než se vydáte za dobrodružstvím, dozvíte se veškeré důležité informace. Po obou stranách břehu jsou kiosky, které nabízí rychlé občerstvení. Na tomto úseku se nacházejí celkem 3 jezy, které nesou názvy: Mrázkův mlýn, jez U jelení lávky a jez Koruna. První v řadě je pod římskokatolickým kostelem Sv. Víta. Tento kostel je postaven ve stylu pozdní gotiky. Druhý se nachází pod státním zámkem Český Krumlov. Zámek byl v roce 1992 zapsán na Seznam památek Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Z řeky můžete sledovat historické centrum Českého Krumlova, které má své osobité kouzlo. Po vyplutí z města se řeka Vltava stáčí do lesů a luk a přibližně po 3 hodinách doplujete do Zlaté Koruny, kde se nachází poslední jez na této trase. Ve Zlaté koruně doporučujeme prohlídku Zlatokorunského kláštera. Výlet končí pod jezem, kde již na Vás budeme čekat.

7. Český Krumlov – Boršov nad Vltavou
Délka výletu činí 35 km a doba splavnosti je 6-8 hodin. Tato trasa se považuje za klidnou a romantickou. V ranních hodinách budete na předem stanoveném místě vyzvednuti a následně převezeni do města Český Krumlov, kde začíná Vaše plavba. Než se vydáte za dobrodružstvím, dozvíte se veškeré důležité informace. Při Vaší plavbě se nachází na obou stranách břehu kiosky, kde je možnost si posedět a zakoupit občerstvení. Na tomto úseku se nachází celkem 5 jezů, které nesou názvy: Mrázkův mlýn, jez U jelení lávky, jez Zlatá Koruna, jez U Rybů, jez Zátkův mlýn. První jez se nachází pod římskokatolickým kostelem Sv. Víta. Tento kostel je postaven ve stylu pozdní gotiky. Druhý jez se nachází pod státním zámkem Český Krumlov. Za zmínku stojí, zámek, který byl v roce 1992 zapsán na Seznam památek Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Z řeky můžete sledovat historické centrum Českého Krumlova, které má své osobité kouzlo. Po vyplutí z města se řeka Vltava stáčí do lesů a luk a přibližně po 3 hodinách doplujete do Zlaté Koruny, kde se nachází jez Zlatá Koruna. Ve Zlaté koruně se nachází Zlatokorunský klášter, který si můžete prohlédnout. Po pravé straně se nachází kemp U Kučerů, kde se můžete vylodit a prohlédnout si město nebo se občerstvit. Po vyplutí ze Zlaté Koruny se řeka Vltava opět stáčí do lesů a luk. Budete proplouvat oblastí, která je součástí CHKO Blanský les. Přibližně po 3 hodinách jízdy je vidět zřícenina Dívčí kámen. Zřícenina Dívčí kámen je jednou z nejrozsáhlejších a nejlépe dochovaných středověkých památek v Evropě. Hrad pochází z roku 1349 a byl založen Rožmberky. Dále se nachází jez U Rybů a poté se nachází jez Zátkův mlýn, který není možné splout, ale musí se přenést. Přibližně po 10 minutách jízdy následuje po levé straně kemp Poslední štace, kde již budete očekáváni.

8. Přehled jezů na řece Vltavě:

1) jez U Bílého mlýna – Vyšší Brod
Šikmý jez, který se jezdí vlevo. Jeho výška 1,2m a délka 90m. Lze ho přenášet po levém břehu.

2) jez Horní mlýn – Herbertov
Sjíždí se po pravé straně, po dřevěném skluzu. Výška je 1,5 m a délka 45m. Lze ho přenášet po pravém břehu.

3) jez Dolní mlýn – Rožmberk nad Vltavou
Sjíždí se po pravé straně. Výška je 1,4 m a délka 55 m. Lze ho přenášet po pravém břehu.

4) jez Pečkovský mlýn – Větřní
Sjíždí se po pravé straně. Je to šikmý vysoký jez. Lze ho přenášet po pravém břehu. Výška je 1,8 m a délka 90 m.

5) jez Konopa – Nové spolí
Šikmý jez, který se sjíždí po pravé straně. Přenáší se po pravé straně. Výška je 1,5m a délka 46 m.

6) jez Na Rechlích – Český Krumlov
Kolmý jez, který se nachází pod dřevěným mostem pro pěší turisty. Sjíždí se po pravé straně. Výška je 1,1 m a délka 108 m.

7) jez U Liry – Český Krumlov
Šikmý jez, který se jezdí po levé straně. Lze přenést loď po pravé straně břehu. Výška je 1 m a délka 33 m.

8) jez Mrázkův mlýn – Český Krumlov
Šikmý jez, který se jezdí po levé straně. Jeho výška je 1,5 m a délka 55 m.

9) jez U jelení lávky – Český Krumlov
Šikmý jez, který se sjíždí po levé straně. Lze ho přenášet po levém břehu. Výška je 1,5m a délka 56 m.

10) jez Zlatá koruna – Zlatá koruna
Šikmý jez, který se sjíždí po pravé straně. Lze ho přenášet po pravém břehu. Výška je 1,6 m a délka 90 m.

11) jez U Rybů – Boršov nad Vltavou
Sjíždí se protrženou hrází po levé straně. Lze ho přenášet po pravém břehu. Výška je 0,6 m a délka 100 m.

12) jez Zátkův mlýn – Boršov nad Vltavou
Jedná se o kolmý vysoký jez, kde se nachází vodní elektrárna. Tento jez je nesjízdný a přenáší se po kamenné části vlevo.

Vícedenní výlety

Cena za 1 den zápůjčení
Loď (kanoe) Vydra pro 2 osoby + pádla, vesty, lodní pytle 450,- CZK
Kanoe Riviera 2-3 osoby + pádla, vesty, lodní pytle 450,- CZK
Člun Baraka/ Yukon pro 2 osoby + pádla, vesty, lodní pytle 450,- CZK
Raft Colorado 450 pro 6 osob + pádla, vesty, lodí pytle 950,- CZK
Rob-Fin pro 4-5 osob + pádla, vesty, lodí pytle 1050,- CZK
Rob-Fin pro 5-7 osob + pádla, vesty, lodí pytle 1150,- CZK
Rob-Fin pro 10 -12 lidí + pádla, vesty, lodní pytle 1690,- CZK
Sit on top - otevřený kajak pro 2 osoby + pádla, vesty, lodní pytle 450,- CZK
Ceník návozu a svozu lodí, raftu - doprava osob je zdarma max. 8 osob v jedné zaplacené přepravě
Vyšší Brod 750,- CZK
Rožmberk 650,- CZK
Pískárna 550,- CZK
Český Krumlov 350,- CZK
Zlatá Koruna 400,- CZK
Ke Keltovi 600,- CZK
Boršov nad Vltavou 750,- CZK
Instruktor - cena
300 CZK / 1 hodina Celý den / 2.000 CZK

Při půjčení raftů a lodí na dva a více dní si můžete vybrat, kam a kdy vám rafty a lodě přistavíme. Po plavbě si rafty a lodě odvezeme zpět. Je možné přepravit i omezený počet osob (např. řidiče a podobně).

Úvodní stránka